Kas minu robotniiduk vajab süvapesu?
Lühike vastus on, et ei vaja.
Hoolsamad robotniidukite omanikud tellivad seadet hooldades kõik teenused, mida pakutakse. Seda ikka selleks, et roboti eluiga oleks võimalikult pikk ja ilma tõrgeteta. Üks pakutavatest teenustest on robotniiduki pesu, mis küll niiduki tööd otseselt ei mõjuta, aga niiduk näeb vähemalt esimesed kaks niitmist ilusam välja. Süvapesu teostamine otseselt reguleeritud ei ole ning iga töökoda teeb seda vastavalt võimalustele ja vajadustele.
Süvapesu on võimalik teostada mitmel ohutul viisil. Näiteks aurupesuriga või kasutada harja ja kemikaale. Olemas on ka kiiremad ja efektiivsemad viisid, kus kasutatakse suuremas koguses vett.
Enamikel robotitel on nii kasutusjuhendis, menüüs kui ka roboti enda peal märgised, mis keelavad veega pesemist.
Meieni on jõudnud märkimisväärne hulk korrektse hooldusajalooga niidukeid, millel on elektroonika komponentidel niiskuskahjustused. On olnud ka lausa seadmeid, milles on vesi sees.
Siin võib vaadata aias oleva veekogu poole, aga kui seda pole, siis kuidas on vesi seadmesse pääsenud?
Omast kogemusest teame, et hoolduse ajaks päris veekindlaks pole seadet võimalik teha ja vesi võib ikka robotisse pääseda.
Veekahjustuse varjukülg on see, et tõrge ei teki kohe ja kahjustus avaldub alles aja möödudes. Seetõttu on keeruline tõestada, millal see juhtuda võis ja remondi maksab roboti omanik.
Meie soovitus on piirduda kuivpuhastusega või keemilise puhastusega ilma vett kasutamata. Kuivpuhastuse käigus eemaldatakse murujäägid ja kõik muu, mis ei pea roboti küljes olema. Pärast kuivpuhastust ei jää niiduki külge midagi, mis selle tööd võiks segada. Raskema mustuse eemaldamiseks kasutame Eestis ainukesena ohutut kuivjää puhastust.
Postituse eesmärk ei ole hirmutada kedagi roboti pesust loobuma, vaid pigem juhtida tähelepanu riskidele ja miks ka mitte, teinekord hooldusesse viies küsida, kuidas süvapesu teostatakse.
Wisehome teostab keemilist puhastust ilma vett kasutamata ja välistab niiskuskahjustuse tekkimise ohu.